• Bajnokság/Kupa: Serie A
  • Eredmény: 1-0
  • Gólszerzők: 30' Matri

Beszámoló

A Ragazzi Ungheresi Juventus szervezésében egy 9 fős társaság vágott neki ennek a nem túl rövid útnak. Az indulás szombat este 8-kor volt a Nyugati Tértől. A társaság nagy része ott gyűlt össze, de volt, akit a főváros egy másik szegletében és volt, akit a magyar szlovén határ közelében vettünk fel. Az út nagy része beszélgetéssel, és pihenéssel telt. Végül kb. vasárnap délelőtt 10-kor érkeztünk a piemonti fővárosba. utunk először a játékosok szállójához, a Principi di Piemonte-hoz vezetett azon nem titkolt szándékkal, hogy pár képet készítsünk a játékosokról. Hiába vártunk azonban a bianconerikre, senki sem lépett ki a szállodából, így aztán úgy döntöttünk, hogy Torino főutcáján megreggelizünk, felfrissítjük magunkat a hosszú út után. Később még visszatértünk a szállodához, mindenféle eredmény nélkül. Ezután elfoglaltuk szállásunkat, majd következett a városnézés. Torino szinte összes nevezetességét megnéztük, kezdve a 2006-os téli olimpiára készített falutól, a régi FIAT gyáron át, melyben azóta bevásárló központ üzemel, egészen Torino főteréig, ahol látogatásunkkor egy nők egyenjogúságáért való tüntetés zajlott. A városnézés után a Stadio Olimpico felé vettük az irányt, ahol már két órával a mérkőzés kezdete előtt is sokan voltak. Később egyre több ember gyűlt össze. Miután sikerült megszerezni a jegyeket, elmentünk megvárni a játékosok buszát, persze nem voltunk egyedül, rajtunk kívül még körülbelül 50-80 ember tette ugyanezt. Természetesen különböző Intert, vagy Inter játékosokat szidalmazó, illetve Juventus, és Juventus játékosokat éltető rigmusok hangzottak el a hosszúra nyúlt várakozás alatt. Elsőként az Inter busza érkezett meg, méghozzá szélvész sebesen, ám egy-két műanyag söröspohárnak még így is sikerült őket eltalálniuk, néhány vaklármát követően, sok nagy busz járkált ekkor ugyanis a stadion környékén, végül hatalmas ováció közepette befutottak a bianconerik is. Egy rövid étkezés után bementünk a stadionba, ahol már 1 órával a mérkőzés előtt majdnem teltház volt és igen nehéz volt helyet találnunk magunkat, egyébiránt a Curva Nordban foglaltuk el helyünket. Hangulatra nem lehetett panasz, a vendég és a hazai táborok hamar megtalálták egymást. Főleg a mérkőzés elején volt kiváló a hangulat, a kanyarok külön koreóval készültek a találkozóra. Matri góljánál hatalmas öröm tört ki, a stadion egy emberként szidta az Intert és éltette a Juventust. Eztán meccs nagy részében nem történt érdemleges, lelátói szemszögből persze, egészen a félidő utolsó 10-15 percéig, ekkor ugyanis a vendégszurkolók műanyag székeket dobáltak át a hazaiakhoz, akik hanggránáttal válaszoltak minderre. Ezután, és ez már a félidei szünetbe is belenyúlt, a vendég és a hazai szurkolók egy csoportja kifutott a lelátókról vélhetően a balhé reményében. Végül lecsillapodtak a kedélyek és a második félidőben minden a régi kerékvágásban folytatódott. A találkozó vége rendkívül izgalmasra sikeredett, sokan a szurkolás helyet a körmüket rágták. végül azonban megnyertük eme létfontosságú találkozót. A mérkőzés után következett a plusz poén: észrevettük ugyani, hogy a stadion kocsi kijárójánál egy bizonyos Pavel Nedved készül feleségével elhagyni a létesítményt, ott ahol egyébként a VIP szurkolók, és a többi szurkoló szokott távozni. Természetesen nem csak mi szúrtuk ki, hanem sokan mások is, akik valósággal körbeállták a kocsit és szegény Pavel csak hosszadalmas várakozás után tudta végleg elhagyni a stadiont. Végül visszatértünk a szállásra, ahol a Sky Sports-on keresztül tekintettük meg a többi Serie A-s mérkőzés összefoglalóját. Másnap megreggeliztünk, megtekintettük a még épülőfélben lévő új stadiont, melyről lehetőségeinkhez mérten készítettünk fényképeket, majd elindultunk hazafelé. Este 10 körül érkeztünk meg Budapestre.